Aktualności

Michał najmłodszym zdobywcą platynowej odznaki w Kręgu Lackowej

2022-01-15

Już 4 lata mijają jak wprowadziliśmy odznaki w Kręgu Lackowej. Pierwsi zdobywcy otrzymali odznaki w styczniu 1998 roku. Aktualnie mamy ponad 370 zdobywców odznak, z czego aż 303 osoby zdobyły odznakę brązową i 11 osób odznakę platynową. Wśród zdobywców ostatniej, najcenniejszej jest Michał Padło, który w wieku zaledwie 8 lat został najmłodszym zdobywcą odznaki platynowej.

Gromek z rodziną zdobywają Platynową Odznakę w Kręgu Lackowej

2020-02-13

Zdobycie Platynowej Odznaki W Kręgu Lackowej i zostanie Finisherem jest prawdziwym wyzwaniem dla każdego bez względu na wiek. Tym razem tego dokonał Gromek z rodzicami i psem Heserem. Na początku lutego warunki w górach były bardzo trudne, a po przejściu wichury wszystkie szlaki były całkowicie zawiane.

Zimowe wejście na Lackową

2020-01-17

Lackowa, której nazwa pochodzi od imienia Łacko, jest najwyższym szczytem polskiej części Beskidu Niskiego. Wejść na Lackową nie jest łatwo. Ocenia się, że wejście od zachodniej strony jest najbardziej stromym wejściem w Polsce na szczyt (na odcinku zaledwie kilometra różnica wzniesień wynosi aż 300 metrów, a nachylenie przekracza 30 stopni). Większość zdobywców wchodzi na tą górę w lecie, ale są i tacy, którzy podejmują to wyzwanie zimą. Wejście w zimie jest szczególnie trudne ze względu na nieprzetarty s

Bogusław Monczyński finiesherem i zdobywcą odznaki W Kręgu Lackowej

2019-12-30

Koniec roku 2019 zaowocował zdobyciem przez Bogusława Monczyńskiego platynowej odznaki W Kręgu Lackowej. Pan Bogusław przyjeżdżając do Wysowej-Zdrój postanowił zdobyć nasze odznaki i temu celowi podporządkował cały 3-tygodniowy pobyt. Przeszedł w tym czasie 299 km zdobywając kolejno odznakę Brązową, Srebrną, Złotą i Platynową.

Biathlon dla każdego

2019-06-12

Od 13 kwietnia Polski Związek Biathlonu ponownie ruszy w Polskę promować swoją dyscyplinę i zachęcać wszystkich do aktywnego spędzania czasu. Zawody „Biathlon Dla Każdego” w 2019 roku odwiedzą w sumie czternaście miejscowości. W najbliższy weekend wydarzenie to zagości w Wysowej-Zdrój.

Czy żmija zabija?

2018-06-01

Żmija jest jedynym występującym w Polsce jadowitym wężem. Występuje na terenie całej Polski. Szczególnie upodobała sobie miejsca nasłonecznione ale wilgotne (polany leśne, drogi w pobliżu cieków wodnych, podmokłe łąki i rowy). Lubi przebywać wśród konarów zwalonych drzew, pod kamieniami, na brzegach strumieni.

7 latek zdobywcą odznaki W KRĘGU LACKOWEJ

2018-05-11

Długi weekend majowy zgromadził w Ropkach zapalonych amatorów pieszych wędrówek i biegów górskich. Po zapoznaniu się z regulaminem zdobywania odznaki W KRĘGU LACKOWEJ i ocenie swoich szans i możliwości kilka rodzin podjęło wyzwanie zdobywania odznaki.

Dziecko na szlaku w górach

2018-04-25

Góry są niezwykłym miejscem, gdzie silny kontakt z przyrodą dostarcza wielu bodźców pozostających na długo w pamięci nie tylko dzieci ale i dorosłych. Warto więc zarezerwować trochę czasu i wybrać się na wycieczkę. Bądź wodzem swojej rodziny.

Czy należy bać się wilków?

2018-03-09

W Beskidzie Niskim z łatwością spotkamy wiele dzikich zwierząt. Sarny, jelenie, rysie, lisy, dziki, a nawet wilki i niedźwiedzie mogą nam towarzyszyć na górskich szlakach. Czy powinniśmy się ich obawiać? Zdecydowanie nie. Dzikie zwierzęta najczęściej na widok człowieka uciekają.