Michał najmłodszym zdobywcą platynowej odznaki w Kręgu Lackowej

Już 4 lata mijają jak wprowadziliśmy odznaki w Kręgu Lackowej. Pierwsi zdobywcy otrzymali odznaki w styczniu 1998 roku. Aktualnie mamy ponad 370 zdobywców odznak, z czego aż 303 osoby zdobyły odznakę brązową i 11 osób odznakę platynową. Wśród zdobywców ostatniej, najcenniejszej jest Michał Padło, który w wieku zaledwie 8 lat został najmłodszym zdobywcą odznaki platynowej.

 

Odznaki W Kręgu Lackowej to inicjatywa od początku do końca wymyślona i animowana przez gospodarza agrotutystyki Siwejka. Regulamin i aktualną liste zdobywców znajdziecie na naszej stronie w odpowiednich zakładkach: REGULAMIN, LISTA ZDOBYWCÓW,. PROPOZYCJE TRAS. Wiele osób odwiedzających Beskid Niski niezależnie od wieku z powodzeniem bawi się w ich zdobywanie traktując odznaki jak wisienki na torcie jakim jest przebywanie w Beskidzie Niskim. Choć odznaka jest tylko symbolem wysiłku i trudów jakie pokonaliście w czasie wędrówek po Beskidzie Niskim, to warto się nią zainteresować traktując ją jako dodatkowy motywator gdy sił brakuje lub przychodzi zniecęcenie.

Odznaki zdobywa się kolejno: Brązową, Srebrną, Złotą i Platynową. Tą ostatnią zdobywa się zimą. Stąd wynika jej główna trudność. Warunki zimowe powodują, że nie do końca wiemy, czego możemy się spodziewać w terenie. Jednym razem możemy trafić na śnieg nawet po uda, a innym razem na zlodowaciałe szlaki gdzie przebywanie bez raków turystycznych jest praktycznie niemozliwe.

Dla zdobywców nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Udowodnił to Michał, który wraz ze swoim Tatą Szymonem podczas pobytu w Siwejce przeszli 50 km w trudnych zimowych warunkach pokonując m.in. niezamarznieta wezbraną rzekę Białą w Izbach w bród. O tym i o innych przygodach opowiada Michał przepytywany na okoliczność zdobycia odznaki platynowej przez swojego Tatę.

 

 

Podziel się:

Platynowa rodzina

pokaż wszystkie aktualności