Aktualności

Dziecko na szlaku w górach

2018-04-25

Góry są niezwykłym miejscem, gdzie silny kontakt z przyrodą dostarcza wielu bodźców pozostających na długo w pamięci nie tylko dzieci ale i dorosłych. Warto więc zarezerwować trochę czasu i wybrać się na wycieczkę. Bądź wodzem swojej rodziny.

Czy należy bać się wilków?

2018-03-09

W Beskidzie Niskim z łatwością spotkamy wiele dzikich zwierząt. Sarny, jelenie, rysie, lisy, dziki, a nawet wilki i niedźwiedzie mogą nam towarzyszyć na górskich szlakach. Czy powinniśmy się ich obawiać? Zdecydowanie nie. Dzikie zwierzęta najczęściej na widok człowieka uciekają.

Dolina Słońca i Polski Biegun Ciepła

2018-03-03

Tarnów zlokalizowany w Małopolsce na Przedgórzu Karpackim jest Polskim Biegunem Ciepła. To tutaj, na północ od Beskidu Niskiego, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyznaczył najcieplejsze miejsce w Polsce.

Ceremonia wręczenia odznaki - Brązowa_50

2018-02-24

W dniu wczorajszym mieliśmy przyjemność wręczyć kolejne odznaki W KRĘGU LACKOWEJ Brązowa 50. Zdobywcy podczas ceremonii wręczenia odznak i potwierdzeń tryskali entuzjazmem i zapowiedzieli kontynuację rywalizacji na poziomie srebrnym.

Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich

2018-01-27

Byliśmy z Wami na Styczniowym Wyzwaniu, a już za tydzień... kolejny etap Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich! Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału, jedyna taka impreza! Zapisy internetowe trwają do czwartku! zapisy - http://krakowbiega.pl/?page_id=15

Łemkowyna Ultra Trail 2017

2017-10-18

Łemkowyna Ultra Trail 2017 już za nami. Rywalizacja na 5 dystansach od 30 do 150 km przez bezdroża Beskidu Niskiego pomimo doskonałej pogody była jak zwykle niezwykle wymagająca. Spośród blisko 2000 tys. uczestników wielu nie ukończyło swoich dystansów.

X. Święto Rydza w Wysowej Zdrój - edycja 2017 r.

2017-09-11

Już 23-24 września w Wysowej Zdrój odbędzie X Święto Rydza. W pierwszy weekend jesieni (23-24 września 2017) Park Zdrojowy w Wysowej-Zdroju zamieni się w miejsce pełne beskidzkich smaków i aromatów, dźwięków muzyki i gwaru rozmów. To tutaj spotkają się na corocznej rywalizacji miłośnicy zbierania grzybów.

Festiwal Biegowy w Krynicy

2017-09-04

Już po raz ósmy w dniach 8-10.09.2017 w Krynicy-Zdroju odbędzie się Festiwal Biegowy. Jest to impreza sportowa w której każdy znajdziecos dla siebie. Zarówno początkujący biegacze jak i zaawansowani mogą wybierać biegi rozgrywane na różnych dystansach i o róznym charakterze. Dodatkowo podczas Kryniciego Festiwalu Biegowego odbywać się będą spotkania z mistrzami biegania,  warsztaty i seminaria biegowe, strefy gier i zabaw, koncerty gwiazd...

Obiekty przyjazne zwierzętom w Beskidzie Niskim

2017-08-24

Planując wakacje w górach każdy z nas chciałby zabrać ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela. Okazuje się jednak, że Beskid Niski niewiele różni się w tym zakresie od innych obszarów Polski i nie ma zbyt wielu miejsc, w których łaskawym okiem patrzy się na nasze zwierzaki. Ma to oczywiście różne przyczyny i trzeba właścicieli miejsc noclegowych zrozumieć, a tych którzy godzą się przyjmować czworonogi traktować z wdzięcznością.