Wycieczki piesze z dziećmi

Beskid Niski to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej z dziećmi. Dzika przyroda, mnogość szlaków turystycznych i ścieżek, wiele atrakcji w postaci cmentarzy z okresu I wojny światowej, pięknych zabytkowych cerkwi, kapliczek przydrożnych i krzyży powodują, że z łatwością przyjdzie Ci określenie celu będącego koniecznym elementem każdej wycieczki.

Dzieci kochają jak jak ciągle się coś zmienia. Beskid Niski na każdym kroku zapewnia taką zmianę. Znajdziesz tu szerokie niezalesione doliny jak np. Dolina Regietowska ze stadami koni wypasającymi się nieopodal miejsca wedrówki, czy wąskie i kręte trasy spacerowe jak ta z Blecharki w kierunku wschodnim, gdzie w zachwyt wprawią Cię tamy bobrowe, a zbaczając zaledwie 50 metrów od drogi zanurzysz się w historię odwiedzając cmentarz wojskowy z okresu I wojny światowej.

Będąc w Wysowej Zdrój możesz skorzystać z rekreacyjnej trasy spacerowej w kierunku Doliny Łopacińskiego gdzie znajduje się przyrodnicza ścieżka edukacyjna, lub ruszając spod cerkwi w centrum uzdrowiska w kierunku Cigielki możesz odwiedzić kaplicę zbudowaną niemalże na samej granicy Polski, na świętej Górze Jawor.

Kaplica na Świętej Górze Jawor k./Wysowej

Takich miejsce w Beskidzie Niskim jest wiele. Warto w tym celu przestudiować przewodniki czy inne dostepne źródła. Ze wzgledu na to, że Beskid nazwany jest też Beskidem Dzikim, nie wszystko jest podane na tacy, ale to chyba dobrze...

Jednym z istotnych elementów organizacji wycieczki pieszej w góry dla Twojej rodziny jest planowanie. Dlatego warto przeczytać kilka dobrych rad. Oto one:

Dziecko na szlaku w górach

Krzyż przydrożny Ropki Beskid Niski

 

Podziel się: