Biathlon dla każdego

Od 13 kwietnia Polski Związek Biathlonu ponownie ruszy w Polskę promować swoją dyscyplinę i zachęcać wszystkich do aktywnego spędzania czasu. Zawody „Biathlon Dla Każdego” w 2019 roku odwiedzą w sumie czternaście miejscowości. W najbliższy weekend wydarzenie to zagości w Wysowej-Zdrój.

„Biathlon Dla Każdego” to połączenie biegu przełajowego na średnim dystansie (dla najstarszych kategorii jest to 1500m) ze strzelaniem z broni laserowej. Uczestnicy rywalizują na zasadach podobnych jak w biathlonowym sprincie – startują w 30-sekundowych interwałach, pokonują trzy rundy biegowe, zaliczają dwa strzelania. Różnica jest taka, że obie próby strzeleckie wykonują w postawie leżąc, a za każde pudło otrzymują 20 sekund kary.

W kalendarzu zawodów ponownie znalazły się miejscowości nierozerwalnie związane z biathlonem takie jak Duszniki-Zdrój, Wodzisław Śląski, Jelenia Góra czy Piechowice. Na mapie „Biathlon Dla Każdego” nie mogło zabraknąć również Wysowej-Zdrój zaprzyjaźnionej z polskim biathlonem poprzez partnera całego cyklu – producenta wody Wysowianka.


Biathlon dla każdego – 15 czerwca 2019 – Wysowa-Zdrój !

Po raz czwarty Wysowianka jako Partner Reprezentacji Polski w Biathlonie, Wójt Gminy Uście Gorlice oraz Polski Związek Biathlonu mają przyjemność zaprosić na imprezę sportowo-rekreacyjną “BIATHLON dla KAŻDEGO”, która odbędzie się 15 czerwca 2019 r. w Wysowej-Zdroju w Parku Zdrojowym. Start pierwszego zawodnika o godz. 11.00
Udział w zawodach jest bezpłatny !

“Biatlon dla Każdego” to letnia odmiana popularnej zimowej (olimpijskiej) dyscypliny, w ramach której zawodnicy biegają bez broni na wyznaczonym dystansie od 500 m do 2000 m w zależności od wieku, a następnie strzelają do tarczy. Najmłodsi raz natomiast najstarsi dwa razy oddają strzały w stronę tarcz w pozycji leżącej z bezpiecznych laserowych karabinków, które zastępują klasyczną broń. Każdy zawodnik oddaje po pięć strzałów, za każde “pudło” zostają dodane mu punkty karne w postaci 20 doliczonych sekund do końcowego czasu biegu. Nie ważne czy masz 2, 12 czy 72 lata, każdy może wziąć udział i sprawdzić swoje możliwości. Zawody przeznaczone są dla wszystkich! Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe, zakwalifikowani do grup męskich i żeńskich,. Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy dyplom, medal oraz pakiet startowy (koszulkę, plecak, wodę mineralną)

W tegorocznej edycji przewidujemy dodatkową kategorię Family CUP – w rodzinie siła. Najszybsza rodzina otrzyma fantastyczne nagrody, m.in wejściówki do strefy SPA w Uzdrowisku Wysowa S.A oraz miesięczny zapas wody

Podziel się:

pokaż wszystkie aktualności